Επιτυχημενη η παρουσια τησ Kasimis Training στον Αυθεντικο Μαραθωνιο Αθηνασ 2015!

Σχεδόν 45 μέλη της Kasimis Training ομάδας επέλεξαν να τρέξουν στην αυθεντική διαδρομή του μαραθώνιου, έχοντας το κάθε ένα διαφορετικούς στόχους μεν, αλλά κοινή την διάθεση να ευχαριστηθούν τον αγώνα!

Η Kasimis Training δεν θα μπορούσε να λείψει από τον Αυθεντικό Μαραθώνιο της Αθήνας, την πολύ μεγάλη αυτή γιορτή του αθλητισμού που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 8 Νοεμβρίου. Σχεδόν 45 μέλη της ομάδας επέλεξαν να τρέξουν στην αυθεντική διαδρομή του μαραθώνιου, έχοντας το κάθε ένα διαφορετικούς στόχους μεν, αλλά κοινή την διάθεση να ευχαριστηθούν τον αγώνα!

Υπό το βλέμμα του προπονητή της ομάδας, Δημήτρη Κασίμη, ο οποίος βρέθηκε στη διαδρομή για να ενισχύσει ψυχολογικά και να υποστηρίξει όλους τους αθλητές του, όλοι έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό πετυχαίνοντας πολύ καλές εμφανίσεις. Ανάμεσά τους μια επίδοση κάτω από τις τρείς ώρες, δώδεκα επιδόσεις από τις τρείς ως τις τρεισήμισι ώρες και έντεκα επιδόσεις από τις τρεισήμισι ως τις τέσσερις ώρες!

Την καλύτερη επίδοση από την ομάδα της Kasimis Training σημείωσε ο Γιάννης Πέππας. Με χρόνο 2.58.43 ο Γιάννης κατέκτησε την 96η θέση στην γενική κατάταξη (21η στην ηλικιακή του κατηγορία), πραγματοποιώντας μια πάρα πολύ καλή η εμφάνιση!

Εξαιρετική ήταν επίσης η εμφάνιση της Κατερίνας Τσέκοσκα,  η οποία με χρόνο 3.14.40 κατέλαβε την 11η θέση στην γενική γυναικών και την 2η στην ηλικιακή της κατηγορία (299η θέση γενικής κατάταξης!)